MİLLİ BİRLİK AMA KİMİNLE

findikliyayla1

BU GECE ANKARA DA YAPILAN BOMBALI SALDIRIYI HEMEN KINADIĞIMI BELİRTEYİM. BU SALDIRIYI KINADIĞIM GİBİ, BU GÜN ÜLKEDE YAŞANAN DİĞER TERÖR OLAYLARINI; DEVLETİN ARTVİNDE VE DİĞER ŞEHİRLERDE YAPTIKLARINI HATIRLATAYIM., BOMBALI SALDIRININ ARDINDAN HER ZAMAN Kİ GİBİ AÇIKLAMALAR YAPILDI. MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE TERÖRE KARŞI DURMAMIZ İSTENDİ. PEKİ BİR SORU SORALIM. KİMLE BİRLİKTE MİLLİ BERABERLİK YAPACAĞIZ. AHLAKSIZ BİR KAPİTALİSTİN ÇIKARLARI İÇİN; TAŞINA, TOPRAĞINA, HAVASINA, SUYUNA SAHİP ÇIKAN BİR ŞEHİRİN HALKININ BU HAKLI TALEBİNİ ŞİDDETLE BASTIRMAYA ÇALIŞAN, GÜNLERCE ŞİDDET UYGULAMA EMRİNİ VERENLER VE UYGULAYANLARLA MI?.

BU GÜN, ANKARADA BOMBA PATLAMADAN ÖNCE BU ÜLKEDE BAŞKA NELER YAŞANMIŞTI. AKŞAM SAATLERİNDE O BOMBA PATLAMASA VE 28 VATANDAŞIMIZ ÖLMEMİŞ OLSAYDI; BU GÜN KONUŞULACAK KONU, CERATTEPE DEKİ DOĞA KATLİAM GİRİŞİMİ VE BUNU PROTESTO EDENLERE YAPILAN ZULÜM OLACAKTI.

MİLLİ BİRLİK İSTEYEN AKP DEVLETİ, GÜN BOYU CERATTEPEYE SAHİP ÇIKAN BÖLGE HALKININ KARŞISINA, POLİS VE JANDARMADAN OLUŞAN BİR ORDUYU ÇIKARDI. GAZ BOMBALARIYLA, PLASTİK MERMİLERLE HALKIN ÜZERİNE SALDIRTTI.

CERATTEPEYE DESTEK EYLEMİ YAPAN DİĞER ŞEHİRLERDE Kİ DUYARLI VATANDAŞLARA DA AYNI ŞEKİLDE SALDIRILAR YAPILDI. PEKİ BİR ŞEHİRİN HAKLI TALEBİNE DUYARSIZ KALAN; BİR ŞEHİRİ AHLAKSIZ BİR SOYGUNCUYA TERCİH EDEN BU DEVLETİN HALKTAN MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK İSTEME HAKKI VARMI. ÜLKE DOĞUSUNDAN BATISINA; KUZEYİNDEN GÜNEYİNE  TAM BİR KAN GÖLÜNE DÖNMÜŞ. BÜTÜN GÜZELLİKLERİ TALAN EDİLMEYE BAŞLANMIŞ. AKP DEVLETİ, MİLLİ BİRLİK TALEPLERİYLE, ESASINDA KENDİ SUÇLARINA SUÇ ORTAĞI ARAMAKTADIR. BUNCA OLANLARIN HESABINI VERMEMEK İÇİN LAF CAMBAZLIĞI YAPIYOR. HESAP VERMEK YERİNE BASİRETSİZLİKLERİNE VE SUÇLARINA ORTAK BULMAK İÇİN, HER OLAY KARŞISINDA İKİDE BİR MİLLİ BİRLİK MESELESİNİ GÜNDEME GETİRİYOR.

ÜLKEYİ İŞGAL EDEN EMPERYALİSTLERE VE ONLARIN YERLİ İŞBİRLİKÇİLERİNE; HALKI SOYUP SOĞANA ÇEVİREN KORKUYLA SİNDİRMEYE ÇALIŞAN, HALKI YOKSULLUĞA İTENLERE KARŞI  TÜRKİYE HALKLARI OLARAK BİRLİK OLALIM. BU DA HALKTAN BİRİ OLARAK BENİM TALEBİMDİR